Plísně na fasádě Brno

Musí to být váš největší klenot

Nedávno se nám udělala na fasádě našeho klenotnictví a příjemné to nebylo. Nebylo to sice zatím moc rozlezlé, ale i tak to muselo samozřejmě zmizet. Něco takového vám totiž dobrou reklamu neudělá. A to zvlášť, když prodáváte drahé šperky. A tak jsem si o plísních a jejich tvorbě začala něco zjišťovat. A našla jsem docela zajímavé informace.

Plíseň se tvoří hlavně na zateplených fasádách a problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce, takže se tam více tvoří vlhkost. A tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál.

Třeba…

Třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A stejně snadno vám může plíseň vzniknout i v interiéru.  Naštěstí se o vše postarala Plísně na fasádě Brno. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr LSG proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas.

Po zaschnutí se tak vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je taky aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály.

Někdy…

Někdy se stane, že je plíseň velice rozšířená, tak je třeba, aby byla zeď nejdříve mechanicky ošetřit a poté dát nový nátěr a až poté dát protiplísňový nátěr LSG. S LSG mám opravdu ty nejlepší zkušenosti, od té doby s plísněmi nemáme žádné problémy a věřím, že je na několik let ani mít nebudeme. A proto je všem doporučujeme.

Tato firma navíc nabízí i odstraňování graffiti, mytí oken a výloh, a to i ve výškách, čištění koberců a podlah. Takže je vidět, že má firma opravdu široké pole působnosti. A jejich služby mi přijdou i za rozumnou cenu. Je sice vyšší, ale pořád dostupná a hlavně to za tu kvalitu stojí. A jejich zaměstnanci jsou taky moc milý. Jsou profesionální milý a snaží se vám přizpůsobit, jak o jen jde. Takže jim opravdu nemám co vytknout. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *