Brno voskování, linolea

Aneb důkladný úklid před příchodem nových nájemníků

Po několika letech, kdy jsem pronajímal kompletně zařízený byt, jsem narazil na nájemníky, kteří si přáli byt nezařízený. Velice mě to překvapilo, doposud jsem se setkával s opakem, tedy že jsem naopak nějaký nábytek ještě pořizoval. Nicméně jsem se rozhodl vyhovět, tedy mě čekalo stěhování několika kusů nábytku. Některý nábytek stál na místě snad roky a nikdo s ním nikdy nehnul. Tedy jsem očekával, že když veškerý nábytek odtáhnu, tak asi mě bude na některých místech čekat nepříjemné překvapení v podobě nečistot. No, bylo to horší, než jsem si myslel. Pod některými skříněmi v ložnici a pod celou obývací stěnou v obýváku bylo znečištění opravdu silné. Těžko říct, co to vlastně bylo. Ale byl jsem odhodlaný to uklidit. Nicméně když jsem odtahal nábytek i v kuchyni, moje odhodlání mě přešlo. Pod lednicí a skříní na hrnce byla směsice mastnosty s takovou špínou, o které jsem byl přesvědčený, že nedokážu sám odstranit. Nebo teda pokud jsem zde nechtěl trávit hodiny a hodiny (a možná ani to by nakonec k ničemu nebylo).

Rozhodl…

Rozhodl jsem se tedy povolat na pomoc nějakou úklidovou firmu. Když jsem ve výtahu nahlas přemýšlel, jak to udělám, soused, se kterým jsem zrovna jel, mi doporučil úklidovou firmu, že už jejich služeb dříve využil pro odstranění plísně v koupelně, ale že prý nabízí i úklid podlah, oken, čištění koberců, odstraňování graffiti atd. Říkal jsem si, že když je to tak mnohostranně zaměřená úklidová firma, že bych asi neměl nic moc očekávat. Ale vzhledem k tomu, že se jednalo o doporučení a ne něco, co bych jen tak náhodně našel na internetu, vytočil jsem číslo této úklidové firmy. Telefon mi zvedla velice příjemná a ochotná paní, se kterou jsem se během několika málo minut domluvil na tom, kdy bude úklid probíhat, dokonce mi byla schopna i odhadnout, jak dlouho bude úklid trvat, a to pouze z mého popisu po telefonu! Následující den mi poslala návrh zakázky s předbězným naceněním, což bylo pro mě milé překvapení.

Během…

Během pár dní ke mně dorazili na úklid pracovníci Brno voskování, linolea a pustili se do práce. Na první pohled bylo vidět, že se jedná o skutečné odborníky. Chvíli jsem sice zaváhal, když jsem je viděl v kuchyni, protože po použití jejich prvního čisticího prostředku nečistota nechtěla zmizet. Nicméně po tom, co použili přípravek druhý, tak už byla země úplně čistá, krásně lesklá. Po odchodu pracovníků úklidové firmy musím říct, že můj byt snad nikdy nebyl hezčí. Jsem naprosto spokojen s prací, kterou odvedli a troufám si říci, že i cena za odvedenou práci byla adekvátní. Rozhodně to byly dobře investované peníze, nejradši bych se do bytu teď nastěhoval sám. Tak alespoň doufám, že noví nájemníci to ocení stejně jako já.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *