čištění koberce

Malé radosti ale i starosti

Čas od času jezdím pomáhat rodičům. Tentokráte bylo více práce se sklizní ovoce a zeleniny, tak jsem si vzala týden dovolenou a vyrazila. Na delší pobyty si s sebou beru svoji kočku, nemám nikoho, kdo by se o ni postaral. Vrátila jsem se po týdenní návštěvy od nich. Vypustila jsem kočku z přepravky a pustila se do vybalovavání ovoce a zeleninu z košíků. Po té jsem začala zalívat kytky v bytě. Když jsem došla do obýváku, viděla jsem spoušt. Nechala jsem na konferenčním stolku ve váze kytku. Před odjezdem byla moc hezká a bylo mi ji líto vyhodit. Dala jsem plnou vázu vody, která během teplých dní začala zahnívat, což upoutalo kočku a ta vázu převrhla. Veškerá nazelenavá zapáchající vody se vsákla do světlého koberce. Snažila jsem se několikrát koberec vyčistit, leč marně. S výsledkem mé práce jsem nebyla vůbec spokojena, na světlém koberci byl pořád znát flek. Kamarádka mi doporučila vyzkoušenou firmu koberce čištění Praha 10, že si prý koberec mám nechat vyčistit. Začala jsem si tedy pročítat jejich webovky.

Nabízely…

Nabízely čištění koberců svoji zdokonalenou kotoučovou metodou a slibovali  dokonalé vyčištění. Recenze měly taky dobré, jen mě odrazovala vyšší cena. Nakonec jsem se rozhodla firmě napsat a čekala zda přijmou i moji malou zakázku. Překvapivě domluva s nimi proběhla velmi rychle, nabídli mi termín do týdne. Se zaujetím jsem pozorovala zaměstnance firmy při práci, když k nám přišli. Na celou plochu koberce nanášeli čistící prostředek a pomocí kotoučového šamponovacího rotačního stroje potom koberec čistili. Pomocí těchto rotačních kartáčů zapracovávali chemii do koberce tak dlouho, dokud nebyl koberec dokonale čistý. Potom všechnu pěnu z koberce vysáli do sucha. Koberec po vyčištění vypadal opravdu skvěle, jako nový a  došlo navíc k nabytí původního objemu koberce, celý byt krásně voněl. Tato metoda je skutečně účinná, protože se tato kosmetika spolehlivě vkartáčuje až do samé struktury koberce. Jak jsem byla poučena, tímto způsobem lze čistit všechny druhy koberců, neboť měkké štětiny zaručují nepoškození vláken koberce.

Navíc…

Navíc kosmetika používána koberec velmi kvalitně dezinfikuje od alergenů a roztočů.  Od doby, kdy jsem nechala koberec vyčistit, nemusím vynakládat takové úsilí s jeho úklidem. Byla jsem s touto firmou opravdu moc spokojená a všem ji doporučuji. Navíc firma nabízí i spoustu dalších úklidových služeb, ke kterým patří i čištění a voskování podlah, mytí oken a výloh a všech možných skelných ploch, čištění čalouněn. Své služby realizují nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A přijmou i zakázku  z menšího města, jak jsem se sama přesvědčila. Pro více informací o jejich službách se podívejte na jejich internetové stránky. Určitě tam najdete vše, co vás bude zajímat.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *