jak zatočit s plísní

Fasáda může být opět jako nová

Pracuji v prodejně s bio kosmetikou a naše fasáda už byla v dezolátním stavu. Byla opravdu špinavá a ještě ke všemu se na několika místech udělala i plíseň. Prostě nejlepší kombinace. Snažili jsme se to vyčistit, ale bylo to k ničemu. A taky nám bylo jasné, že když to jen přetřeme, tak to taky nebude řešením. Takže bylo potřeba přejít k plánu B, a sice najít nějakou úklidovou firmu, která by se o to postarala.

Ale nikdo z mých kamarádů ani z rodiny neměl s žádnou zkušenosti, tak jsem byla odkázaná na internet. A tam jsem konečně objevila, jak zatočit s plísní. Narazila jsem na úklidovou firmu, kterou všichni vychvalovali. Ta firma měla opravdu vynikající reference a na všech diskuzích měli vážné dobré ohlasy. A tak jsem se s nimi domluvila. Byli vážně moc milí a ochotní.

A nejenom…

A nejenom, že se o vše postarali, ale i jsem se od nich dozvěděla, jak plíseň vlastně vzniká. A sice že dnes prakticky na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Což je rozhodně nevýhodou. Takže je nejlepší si na to opatřit nějakou prevenci.

A tou je právě protiplísňový nátěr. Je to skutečně to nejlepší, co si jako prevenci před plísněmi můžete pořídit. Tento nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout, Při čemž vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet. Nátěr má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí.

LSG…

LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Nátěr lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách. je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení.

Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Je to nátěr, který je nejlepší ochranou proti plísní. Díky tomu je vchod mého obchodu opět v pořádku a já tuto firmu mohu všem opravdu jedině doporučit. Musím vyzdvihnout i chování jejich zaměstnanců, protože jsou opravdu velice milý a je s nimi opravdu velmi rychlá domluva. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *