riziko plísní v bytě

Nevíte, jak se zbavit plísně? Profi nátěr vám s tím pomůže

Nikdo…

Nikdo z nás asi není nikdy nadšení, pokud se mu na zdi či nábytku vytvoří plíseň. Protože zbavit se ji jde těžko, a je proto lepší to přenechávat specialistům. Pokud chcete mít jistotu, že plíseň bude skutečně odstraněna. Navíc to škaredě vypadá, zapáchá to a může způsobovat i zdravotní problémy. Při růstu plísně totiž produkují těkavé organické látky, které člověk většinou vnímá jako nepříjemný zápach. Tyto látky mohou poškozovat sliznic dýchacích cest, mohou dráždit oči, nos a krk, dokonce mohou způsobovat bolesti hlavy a podráždění pokožky. Proto je plísně se co nejrychleji zbavit. Bohužel to mnohdy není tak jednoduché, pokud to tedy alespoň zkoušíte sami. My s manželem jsme zkoušeli všechno možné. Když se nám plíseň vytvořila v prostorách naší vířivky a malého krytého bazénu a naše hospodyně je dost pečlivá, takže nemůže být řeč o tom, že by zanedbávala svou práci. My se plíseň také pokoušeli odstranit, ale nešlo nám to. Proto jsme se rozhodli se obrátit na úklidovou firmu, která nám vyřešila riziko plísní v bytě. Při odstraňování plísně zaměstnanci této firmy nejprve na povrch znečištěný plísní nanesli účinný desinfekční prostředek.

 

Po odstranění…

Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr proti plísním LSG přímo na stávající povrchy. Které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. Od té doby máme od plísně klid. Rozhodně se nebojíme, že by nás začala v blízké době znovu obtěžovat, protože LSG je nejúčinnější prevenci. Proto jejich službu likvidaci plísní doporučujeme. Navíc jsme se od nich dozvěděli i užitečné informace o tom, jak plíseň vlastně může vzniknout. Například věděli jste, že správná dlouhodobá relativní vlhkost vzduchu ve všech místnostech určených k bydlení by měla být do hodnoty 55 %? No, my to nevěděli, a proto to dopadlo jak to dopadlo.

 

Krátkodobě…

Krátkodobě se může místnost od místnosti lišit, ale opravdu pouze krátkodobě. Relativní vlhkost vzduchu je třeba neustále kontrolovat pomocí vlhkoměru. Podle toho je potom potřeba větrat vzduch v místnostech. V domech postavených přibližně do roku 1980 se musí v chladných měsících, kdy klesne venkovní teplota pod +5 oC, větrat již tehdy, když relativní vlhkost vzduchu přesáhne 50 %. Důležité je i dodržování teploty. Teplotní rozdíl by neměl být vyšší jak 4 stupně celsia, protože jinak už potom přichystáváte plísni vhodné prostředí a podmínky k jejímu vytvoření. Ale pokud chcete mít stoprocentní jistotu, tak doporučuji LSG. Protože nám se od té doby plíseň nikde nevyskytla. Pro jistotu jsme si ji nechali dát všude, kde hrozilo, že by se plíseň mohla znovu objevit. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

 

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *