Znečistená fasáda od plesne

Plesne len tak nevyženiete, je nutná dôkladnejšia prevencia. Čistenia plesní Lučenec

Internet je plný tipov, čo robiť proti plesniam, ako sa jej vyvarovať. Väčšinou nájdete, že by ste mali v miestnostiach vetrať dva až trikrát denne na päť až desať minút. Nemali by ste sušiť bielizeň na kúrenie, pretože sa do vzduchu uvoľňuje až príliš vlhkosti. Do skríň by sa nemali ukladať vlhké veci a tiež nie je dobré zatvárať dvere do kúpeľní. Pretože je potrebné vyrovnávať teplotu a vlhkosť medzi kúpeľňou a zvyšnými miestnosťami.

Pleseň sa u nás držala zubami nechtami

To všetko sme dodržiavali, ale plesní sme sa rovnako nemohli zbaviť. Nevedeli sme ako odstrániť pleseň. Mali sme plesne v kúpeľni a v kuchyni. Skúšali sme aj nejaké tipy, ako sa plesní zbaviť pomocou prírodných prípravkov. Naniesli sme na plesne ocot, a čo chvíľu sme steny umývali vodou. Bolo to neuveriteľné, ale plesne zmizli, lenže nie na dlho. Ani nie za týždeň sa objavili znova. Vyskúšali sme ešte jedlú sódu a čpavok, ale oboje malo rovnaký priebeh a výsledok ako s octom.

Keď k nám na návštevu prišiel brat, zrazu sme boli k vyriešeniu celej patálie oveľa bližšie. Brat mal totiž pred nedávnom podobné starosti a tie mu pomohol vyriešiť A SERVIS LIPKA, s.r.o., Znečistená fasáda od plesne. Dal nám na neho kontakt a uistil nás, že budeme spokojní.

Mohla za to kondenzačná vlhkosť

Pracovníci tejto firmy nám objasnili, že plesne vznikajú kvôli kondenzačnej vlhkosti. Tá vzniká v dôsledku vyparovania vodných pár zo sprchovania, varenie, umývanie riadu a podobne. Nestačíme ju odvetrávať a tak preniká do stien.

Pustili sa do odstraňovania plesní, čo bol celkom zdĺhavý proces, ale asi to bolo potrebné. Na očistené steny nám naniesli ochranný náter LSG. Vysvetlili nám, že náter spôsobí, že stena sa pre vlhkosť stane nepriedušnou. A mali pravdu, vlhkosť do stien už neprechádza. Ďakujeme A SERVISU, že nám pomohol plesne definitívne zahnať.

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *