mytí oken Praha

Na staré pásky se musí s citem

Před pár týdny jsme s mým přítelem udělali důležité rozhodnutí. Mytí oken Brno. Přítele štvali jeho spolubydlící a já jsem to doma také neměla zrovna nejpříjemnější a necítila jsem se tam dobře, zkrátka jako doma. Doma je místo, kde byste se vždy měli cítit dobře, svobodní, ať se děje cokoliv. Ale já jsem se tak již nějakých pár měsíců necítila a můj přítel také ne. Tak jsme se nakonec rozhodli k velkému kroku a tím bylo – sestěhovat se k sobě. První společné bydlení.

mytí plastových oken

 

Krok to věru nebyl jednoduchý…

Krok to věru nebyl jednoduchý, zvážili jsme v potaz i všechny jiné možnosti, ale tahle nám nakonec vyšla jako nejlepší možná v dané situaci, ve které jsme se momentálně nacházeli. To samozřejmě obnášelo najít si vhodný byt, ten, když najdete, tak stejně nemáte ale vyhráno. Musíte složit kauci. Většinou se jedná o výši jednoho nájmu, tak že nic hrozného, ale pro nás, pro studenty, přece jen další výdaj navíc, který úplně nemáme na účtu. Nakonec jsme to ale nějak zvládli. Byt bychom měli, a co dál? Přece nábytek, jeli jsme sice do cenově velmi dostupného nejmenovaného švédského řetězce, ale i tak nás to stálo další majlant. Peněz už moc nezbývalo. Ale hlavně, že jsme to chtěli mít hezké.

okna beze šmouh

 

 

Na rekonstrukci kuchyně nezbyl rozpočet, a navíc jsme skromní, takže opravdu nepotřebujeme vynálezy typu digestoř a podobné vymoženosti. Stejně tak koupelnu jsme nechali původní, nebylo potřeba ji předělávat. Problém však nastal, když jsme se podívali na okna. Byly na nich dlouho různé plakáty a ozdoby a světýlka, a předchozí majitel si je sice vzal s sebou pryč, ale zato po sobě nechal na oknech pásku, která všechnu jeho výzdobu držela. Řekli jsme si, že to bude v pořádku, že už jsme toho zvládli hodně, a tudíž odškrábat pásku a vyčistit okna snad nebude zas tak převeliký problém. Ovšem kdybychom jen byli tušili, jak daleko jsme v té chvíli byli od pravdy s mým milým.

mytí a leštění oken

Nachystali jsme si náčiní…

Nachystali jsme si náčiní – hadry, houbičky na nádobí, saponát, okeny… Zkrátka abychom všeho měli dostatek a nic nás nepřekvapilo. Jenže sklo nás opravdu překvapilo, tedy spíše páska na něm. Začali jsme okna drhnout. Poté jsme přidali mycí prostředek na nádobí, poté jsme přidali okenu. Ale s páskou na okně to ani nehlo, držela se tam jak přibytá. Vůbec nechtěla jít dolů. Pak jsme přitlačili i houbičkou na nádobí. Po několik dalších marných chvílích se alespoň trochu zadařilo. Ale „lepidlo“ po lepicí pásce na okně stále zůstávalo a nešlo dolů. Pokoušeli jsme se to ještě pořádně předrhnout. Jenže lepidlo opravdu ne, a ne jít dolů. Byla to hrůza, téměř noční můra.

leštění oken

 

 

Nakonec jsme se na to vykašlali a řekli si, že někoho zavoláme. Po pár chvílích strávených na internetu, jsme se nakonec dobádali k firmě A SERVIS LIPKA, mytí oken Brno.  Ta měla samé dobré reference, tak jsme si řekli, že to s nimi zkusíme. Přijeli hned další den a byli neskutečně šikovní. Okna pracovníci této firmy perfektně vyčistili, až se lesknou. S touto firmou jsme velice spokojení a doporučujeme ji dále. Mytí oken Brno.

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *