umývanie okien Bratislava

Upratovanie po maľovaní, stavebných prácach, umývanie okien s firmou „Výškové čistenie fasád Bratislava.“

Sme obaja vo veku…

kvalitné umývanie okien BratislavaAko sa hovorí, všetko zlé býva na niečo dobré. Pravda, niekedy je to len taká povinná slovná hra, ale občas sa obsah tejto múdrej vety skutočne vyplní. Nechcem byť teraz neúctivá a voči manželovi nespravodlivá, ale hlavnou postavou bol v tomto prípade on sám. Sme obaja vo veku, kedy deti už doma zväčša nebývaju. Dcéra je čerstvo vydatá a syn študuje na inom konci Európy. Takže sa počujeme a vidíme skôr podľa situácie a ich povinností, ako podľa našich želaní. V jednom smere smutné. No z opačnej strany máme tak viac času na seba. Sem-tam vlastne dobiehame aj to, čo sme v minulých rokoch nestíhali. Umývanie okien Bratislava.

Po pravde, niekedy si doma s manželom tak trochu prekážame. A to i napriek tomu, že byt je pre nás dvoch veľký až dosť. V deň, keď sa ostali sami, maľovali sme si pestré obrázky rôznych plánov, ktoré siahali od spoločného cestovania a zanedbaných koníčkov, až po úpravy a zveľaďovanie samotného bytu. V tomto smere to mám ako žena o niečo zložitejšie, keďže manžel nebol sudičkami obdarený talentom na remeslné práce. Náležiace mužom, takže premeny a vylepšenia v byte sme museli vo väčšine prípadov zveriť odborníkom alebo príslušným firmám. Skrátka fakt, ktorý pozná dlhý rad manželov a manželiek. výškové umývanie okien

Lenže ženy sú…

servisné umývanie okienNa druhej strane si ale musím muža od srdca pochváliť. Deficit svojej manuálnej zručnosti vyvažuje znalosťou niekoľkých jazykov, dokonca aj takých, ktoré sú dávno mŕtve. Vie fantasticky variť, veľmi slušne hrá na klavíri a už roky dorába krásne červené víno. Takže jednu nepodstatnú mínusku vyvažuje celým regálom skvelých vlastností. Lenže ženy sú večne nespokojné stvorenia, a aj keď nevedia, čo chcú, robia všetko preto, aby to dostali. Pred nedávnom na mňa padla práve takáto zvláštna nálada. Začala som manželovi snaživo píliť uši s tým, žeby sme už konečne mohli vymaľovať obývačku alebo spálňu. Rozbehla som sa a tvrdila, že mal by aj sám jasne vidieť, že steny sú poriadne zaprášené, až sivé. A kde otázku hygieny a čistoty celého prostredia radšej nechávam bokom.

Znášal to hrdinsky tiež preto, lebo ma už má za dlhé roky prečítanú. A tak mi naostatok sľúbil, že áno, zariadi všetko, čo treba a bude sa maľovať. Na pár dní ma to uhojdalo, ale nedialo sa nič. V sobotu ráno som už mala na jazyku ďalšie podporné argumenty, ktoré by ho konečne presvedčili. Ale akosi som stratila reč, lebo muž sa predo mnou zjavil v čistých, sotva používaných montérkach, štetcom v ruke a s papierovou čapicou na hlave. Nedalo mi položiť nekonfliktnú otázku, kedy prídu zjednaní majstri. No jeho suchá veta, že majstrom je on, vo mne naštartovala panický odchod z domu so sľubom, že večer sa uvidíme a obed má v chladničke. postavebné umývanie okien

Sedela som pol dňa…

Posledné, čo som ešte periférne zaregistrovala, bol akýsi masívny pohyb nábytku v spálni a vynášanie posteľnej bielizne smerom do obývačky. Bolo mi to jasné. Objektom jeho remeselného, maliarskeho záujmu bude spálňa. Sedela som pol dňa u kamošky a preberali tému mužského pokolenia. Uznávam, mobilom mi ešte poslal niekoľko obrázkov vybranej farby, ktorá našťastie nebola žiadnou katastrofou. Skôr naopak, ale to už bolo do večera všetko. Domov som išla s celkom malou dušičkou, najmä preto, že som sa cítila ako nevychovaná, pochabá školáčka.

Napodiv, manžel si poradil s maľovaním celkom dobre aj bez mojej pomoci. Steny v spálni boli krásne čisté. Nová farba im naozaj svedčala a celý byt prestupovala známa, nezameniteľná vôňa čerstvej maľovky, teda vône, ktorú mám rada už od detstva. Jediným, a dosť nepríjemným zistením bol vzhľad okien a balkónových dverí vo vymaľovanej spálni. Manžel odjakživa vládne energickou až ohnivou povahou. A tak v návale remeselnej snahy, zrejme pozabudol čo-to pozakrývať. Najväčší prídel striekancov novej farby, silikónového tmelu a stierky, dostali spomínané okná a dvere.

Bolo mi jasné…

spol'ahlivé umývanie okienBolo mi jasné, že upratovanie miestnosti bude výlučne moja parketa. Nič, som na to zvyknutá a robím to celkom rada, ale pohľad na tie okná a dvere balkóna ma začali desiť. Čo, ak sklo doškriabem alebo nebodaj poničím rámy? Všetky striekance navyše dávno zaschli a len tak sa určite nevzdajú. Manžel rýchlo pochopil, a ešte v montérkach sedel za kompom a hľadal, ako mi sám povedal, dajakú dobrú upratovaciu firmu, nech nám s tým pomôžu.

Umývanie okien Bratislava…

Ok, opäť som muža trochu predbehla a zavolala kamošku, či nemá dajaký kontakt. Aké bolo moje prekvapenie, keď som si meno firmy, ktorú mi práve odporučila, prečítala aj na manželovom poznámkovom bloku. Firma A SERVIS LIPKA, s. r. o., umývanie okien Bratislava, mala podľa manžela najlepšie referencie, najviac klientských odporučení. Ponúkala najlepší pomer kvality a ceny. Viac menej to isté, mi povedala inými slovami i priateľka. Navyše mala aj dobrú osobnú skúsenosť priamo z jej zamestnania, keď im A SERVIS upratoval po dajakých menších stavebných úpravách v interiéri. Odľahlo mi. Dve kladné hodnotenia z dvoch rozdielnych zdrojov už o niečom pozitívnom svedčili, a tak som do upratovacej firmy zavolala.

Od samého začiatku sa veci vyvíjali dobre. V telefóne boli naozaj milí a ústretoví. Dali mi na výber zopár termínov a ani cena za prácu ma neposadila na stoličku. Pravda, dajaký deň-dva, sme to s našou nedoladenou spálňou museli ešte vydržať, ale keď sa objavili, bola radosť na ne pozerať. Dvaja páni pracovali takmer synchrónne, každý mal svoje miesto, svoje naučené pohyby. Všetky plochy opatrne vyčistili žiletkami, pričom človek jasne vnímal, že už majú za sebou hodiny podobnej práce. Samozrejme, že naše okná ostali úplne bez škrabancov a iných viditeľných poškodení, čo bolo fantastické. leštenie okien suchou metódou

Vždy som si totiž myslela…

profesionálne umývanie okienZamestnanci sa potom pustili do umývania okien, ktoré ma ale zaujalo až v samotnom finále. Akonáhle totiž prišlo na leštenie, očakávala som v ich rukách dajaký rozprašovač s chemickým roztokom, kus tkaniny a následný odér alkoholu, ktorý sklo leštením rozsvieti. Nič také ale nepoužili, teda okrem kusu čistej bavlnenej látky. Všetky okná potom poctivo, starostlivo a trpezlivo vyleštili len tak – na sucho. Samozrejme, bola som poriadne zvedavá, čo je vo veci. A tak mi radi vysvetlili, že tento spôsob je vôbec najlepší, keďže sklá okien tak ostanú oveľa dlhšie čisté. To ma už na stoličku posadilo. Vždy som si totiž myslela, že chemické leštidlo je to pravé a jediné. Ako vidno, mýlila som sa a bola som tomu rada.

Lebo sa ukázalo…

precizné umývanie okienKeď obaja páni z A SERVIS LIPKA so svojou prácou skončili, získala naša spálňa celkom nový vzhľad. Vymaľované steny zmäkčovalo svetlo padajúce cez krásne čisté okná a uprataný priestor vyzeral ako zo škatuľky. Manžel bol samozrejme na seba hrdý, lebo mu jeho plány dokonale vyšli. Mňa tešilo, že mám po ruke firmu, ktorá mi tak účinne pomohla. Muž o tom síce ešte nevie, ale v najbližšom čase bude určite maľovať aj obývačku. Lebo sa ukázalo, že s tou jeho manuálnou nešikovnosťou, to nebude až také strašné. A keďže som videla ako spoločnosť A SERVIS LIPKA profesionálne zvládla upratovanie v spálni, nemám ani najmenšie obavy, že to nezopakuje i v obývačke.

V prípade, že sa u vás doma chystá na jar niečo podobné, veľmi rada vám služby A SERVIS LIPKA odporúčam. Iba žena náležite ocení kvalitne umyté okná v jej vlastnej domácnosti. Naviac, služby tejto spoločnosti len odborným umývaním a ošetrovaním okien nekončia. Presvedčte sa sami, priatelia! umývanie okien po rekonštrukciách

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *