Jak čistit špinavou fasádu

Nevěřili jsme ani na vlastní oči

Když se na naší oční klinice objevily graffiti, myslela jsem nejdřív, že mám problém se zrakem. Nemohla jsem při cestě do práce po ránu uvěřit, že nám někdo zohyzdil fasádu. Která byla mimochodem několik měsíců nová. Zrak jsem ale měla bohužel v pořádku a na stěně byly opravdu graffiti. Hned jsem v práci sedla k internetu a hledala rychlé a účinné řešení. Nemůžu přeci mít na klinice takové škaredé nápisy, které byly také z části dosti vulgární. To by byl velký průšvih pro pověst kliniky. Našla jsem několik firem, které slibovaly odstranění graffiti. Ale jen jedna se ukázala být nejlepším kandidátem, jak čistit špinavou fasádu. Byla to firma, která měla mnoho pozitivních recenzí od bývalých zákazníků. Přečetla jsem si na jejich stránkách, jak s graffiti bojují a jejich postup se mi opravdu zamlouval. Ještě před tím, než mi přišel první klient, jsem zavolala do firmy a prosila o co nejdřívější termín.

Moc…

Moc hodná paní na telefonu mi vyhověla a za dva dny jsem už očekávala před oční klinikou pracovníky firmy. Já si celkem potrpím na přesnost a musím říci, že tým přijel dokonce ještě o chloupek dříve, aby vše stíhali. Věděli, jak moc mi záleží na tom, aby byly graffiti pryč. Pracovali rychle, ale pečlivě a bylo znát, že se s takovým problémem nesetkávají poprvé. Jelikož jsme na stěnách oční kliniky neměli antigraffiti nátěr AGO, tak se úspěšnost odstranění v takových případech pohybuje okolo 60 až 90 procent. Po odstranění zůstává na některých místech n fasádě viditelný stín od graffiti, který se nedaří odstranit, ani když se firma snaží několikrát. U fasád a strukturovaných omítek je práce složitější, protože se s odstraněním graffiti bohužel strhne i barva omítky.

Firma…

Firma pracuje tedy tak, že graffiti na fasádě pracovníci zeslabí na úplně nejvíce, co to jde a pak vše přetřou barvou. Antigraffiti ochrana je skvělá v tom, že zajistí následné odstranění graffiti se 100 % výsledkem. Ihned jsem je tedy poprosila, aby mi fasády natřely všechny tímto zázračným nátěrem, protože nikdy nevíte, kdy se vám zase něco takového přihodí. Já tedy doufám, že už mám od graffity navždy pokoj, ale kdyby ne a náhodou se zase objevily, tak vše půjde dolů hladce.  Musím firmu skutečně vyzdvihnout, a o nejen pracovníky, ale také paní na telefonu. Dlouho jsem se nesetkala s tak vstřícným přístupem.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *