koberce čištění

Čištění koberců je hračka

V našem městysu jsme zřídili obecní knihovnu. Jsme rádi, že do knihovny chodilo celý školní rok hodně čtenářů a aby se jejich počet ještě zvětšil. Často se zde konají besedy pro nejmenší čtenáře. Máme tu i dva veřejné počítače, připojené k internetu a mohu říci, že po celý čas otevírací doby jsou neustále obsazené. Snažíme se, aby celá knihovna působila útulně, tak ji zdobí výtvory dětí z mateřské školky a celá podlaha je pokryta kobercem. Přes prázdniny jsme knihovnu  uzavřeli a rozhodli jsme se. Že zajistíme větší úklid včetně vytepování koberce. Přece jen na něm byl celoroční pohyb čtenářů znát, mezi regály a u stolů byl značně zašlapaný. Vše kromě koberce jsme ochotně udělali vlastními silami, ale na čištění jsme se rozhodli najmout úklidovou firmu. Věděli jsme, že bychom to sami nezvládli.

Na…

Na internetu jsme vybrali firmu s moderními technologiemi. Která byla ochotna přijet do našeho městyse.  A to firmu koberce čištění, která čistí koberce kotoučovou metodou,která spočívá ve využití silného a přitom velmi šetrně pracujícího strojového vybavení v podobě kotoučového stroje. Který pomocí rotačních kartáčů zapracovává velmi účinnou kosmetiku do koberce po tak dlouhou dobu. Dokud neodstraní veškeré i několikaleté opravdu hodně do hloubky zašlapané nečistoty. Tato metoda je skutečně účinná, protože se tato kosmetika spolehlivě vkartáčuje až do samé struktury koberce. Zaslali jsem firmě poptávkový email s prosbou o zaslání cenové nabídky. Reagovali okamžitě, hned jsem měl na mailu odpověď. Na centrále jsme si dohodli termín. Pracovníci firmy se u nás objevili přesně v dohodnutý čas, prohlédli si objednaný prostor k čištění a pustili se do práce. Aplikovali na celou plochu koberce značkovou chemii. Kterou nechali dostatečně dlouho působit.

Koberec…

Koberec následně opět rozkartáčovali, aby se vše dostalo na povrch a na závěr se vše vysáli výkonným vysavačem. Který zajistil odsátí pěny z koberce. Tato metoda je skutečně účinná a kromě všech nečistot bezpečně zlikviduje i jakékoliv zdraví škodlivé roztoče, alergeny a bakterie. Koberec vypadal skvěle, od té doby je jeho údržba snadnější, celá knihovna vypadala útulněji. Přestože je práce fyzicky náročná,pracovníci  této úklidové firmy byli milí a vstřícní po celou dobu, co u nás byli. Zaměstnanci firmy nám také vysvětlili, že čištění extrakční metodou, které bývá také často nabízeno, není tak kvalitní. Protože chemie nepůsobí v hluboké struktuře koberce a  zcela u ní chybí pečlivé vpravení a rozkartáčování. Proto po jejím zaschnutí zůstávají nejen nepěkné fleky, ale i nevábný tvar. Firmu můžu všem lidem, kteří poptávají službu čištění koberců, jedině doporučit.  Jak jsem zjistil, tato firma dále nabízí i čištění a voskování podlah, mytí oken a čištění čalounění, mytí výloh, fasád a odstraňování grafitů. Své služby realizují po celé České republice, na Slovensku, v Německu a v Rakousku.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *