čistenie rôznych podlah

Šetrite si zdravie

 

Na to, čo všetko náš žalúdok vie a nevie vydržať vždy zistíme (a bohužiaľ väčšinou neskoro) na nejakom večierku alebo oslave, keď sa pred nami ocitne veľa dobrého jedla a pitia, ktorému skrátka nedokážeme odolať. A potom si ráno nadávame, že sme to tak prehnali. Ale ako si s podráždením žalúdkom poradiť? Okrem veľa pitia, banánov a rožkom vyskúšajte napríklad zázvor. Stačí naozaj malinký kúsok. Ten olúpete, nastrúhate (najlepšie nahrubo), môžete však aj najemno a vložíte do pohára.

Veľmi to s týmto koreňom nepreháňajte, pretože keď ho dáte veľa, tekutina nebude na pitie. Potom malé nastrúhané množstvo prelejte horúcou vodou a nechajte vylúhovať asi desať minút. Ak je hotový nápoj na vás príliš silný a máte pocit, že sa nedá piť, potom môžete prisladiť medom. O zázvore je známe, že ho možno použiť na akúkoľvek nevoľnosť, vrátane problémov v tehotenstve. Ak zázvor nemusíte a dávate prednosť sladšiemu a chutnejšiemu pitiu, dajte si coca-colu.

Ovšem aby to malo naozaj nejaký efekt, vyhnite sa náhradám coca-coly a všelijakým kolesovým limonádam. Pravú Coca-colu konzumujte v prípade žalúdočných ťažkostí skôr chladnú, s vyprchanými bublinkami a radšej len po lyžičkách a pomaly. Uvidíte, že žalúdok sa vám začne pomaly upokojovať Tieto nápoje vám zaručene od podráždeného žalúdka uľaví, takže sa určite oplatí tieto „babské“ rady poznať. Avšak nie každá babská rada je dobrá. Napríklad neskúšajte tie ohľadom čistenia koberca, to radšej prenechajte skúseným profesionálom, niektorí k tomu vykonávajú aj čistenie betónových podláh. Vyberte si tú najlepšiu, budete spokojní.

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *