jak vyčistit okna

Umývanie okien prenechajte firme

Mamka môjho manžela mi občas chodieva strážiť deti, keď si potrebujem niečo zariadiť. Mám dievčatko a chlapčeka vo veku tri a päť rokov. Sú to takí malí huncúti, niekedy ma stojí veľa energie a som rada, keď mi s nimi svokra pomôže. Nedávno som si potrebovala zájsť k lekárovi a deti som zverila babičke. Keď som sa vrátila, zistila som, že babička si zdriemla pri televízii. Šla som sa pozrieť, čo tí dvaja medzitým robili. Našla som ich v kuchyni. Venovali sa práve maľovaniu voskovkami na okná. To ma teda vôbec nepotešili. Okná boli celé obchytané od toho, ako sa o ne deti opierali, zatiaľ čo maľovali. Bola som ale hlavne rada, že sa im pri tom nič nestalo, takže som sa zatiaľ riešením ich maliarskych pokusom nezaoberala.

 

 

Svokra, ktorá sa prebudila, zalomila nad ich dielom ruky. Mrzelo ju to, že mám kvôli jej nepozornosti prácu naviac. Okrem toho umyť voskovku zo skla nie je vôbec sranda. Povedala mi, nech to zatiaľ neriešim, že niečo vymyslí. O dva dni neskôr prišla aj s pracovníkmi   upratovacej firmy, čistenie okien. Ani neviem, ako sa k tejto firme dostala, ale jej pracovníci boli jednoducho zrazu u mňa doma.

 

 

Pustili sa do práce. Bolo na nich vidieť, že im umývanie dáva zabrať, ale nevzdávali sa, pokiaľ farba nebola preč. Potom už asi postupovali ako obvykle. Umyli okno do čista saponátom streli ho gumovou stierkou a nechali ho preschnúť. Povedali, že okná vždycky leštia bavlnenou plienkou za sucha. Zdalo sa mi to fyzicky náročnejšie, než som zvyknutá, ale to, ako potom vyzerali moje okná, ma ohromilo. Umyli mi hneď aj ostatné okná v celom byte, takže som mala zase na nejakú dobu vystarané. Kvalita práce ma veľmi prekvapila. Okná dokonca ostali čisté dlhšie než obvykle. Určite všetkým odporúčam využiť ich služby.

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *