Okná ako zo škatuľky

Čiastočne sme rekonštruovali dom. Remeselníci boli síce šikovní, ale na okná veľmi pozor nedávali, ktoré znečistili prevažne farbou. Dala som sa teda do čistenia, ale so zaschnutou farbou som bojovala len ťažko. Tiež som sa bála, že okná navyše poškriabem. Manžel sa na moje trápenie nemohol už dlhšie pozerať, a tak začal hľadať na internete. Výsledkom jeho misie bola upratovacia firma, umývanie okien, ktorá nám okná vyčistí a mne ušetrí nervy. Ich pobočky sídlia v Prahe a v Brne, v Bratislave, Košiciach. Pre nás bolo výhodnejšie vybrať si bratislavskú pobočku.

Pracovníci boli u nás presne v dohovorený čas a dali sa do práce. Nechcela som ich veľmi obťažovať, ale pôsobili veľmi príjemne. Zaujímalo ma totiž, čím farbu z okien odstraňujú, bez toho aby spôsobili jediný škrabanec. Vyzeralo to na špeciálnu žiletku, s ktorou vedeli šikovne zaobchádzať. Bolo vidieť, že s touto prácou majú veľké skúsenosti. Okná po odstránení farby poriadne umyli a potom vyleštili. Neprekvapilo ma, že okná leštili na sucho, pretože s touto technikou mám tiež skúsenosti. Je síce prácnejšia, ale okná potom vydržia dlhšie čisté. Mala som radosť, ako sa pracovníkom firmy podarilo napraviť neporiadok po predchádzajúcich remeselníkoch. Dokázali to s úsmevom na tvári.

Okná si síce bežne budem umývať ďalej sama, aj keď som s odvedenou prácou zamestnancov firmy veľmi spokojná, ale som v pokušení vyskúšať aj iné služby tejto firmy, napríklad čistenie kobercov. Myslím, že pracovníci firmy sú ozajstní profesionáli. Takí sa v dnešnej dobe len ťažko hľadajú.

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *