jak vzniká plíseň

Kvalitně vyčištěné fasády od plísní

Ve firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. nabízí svým zákazníkům celou řadu úklidových služeb. A já bych se o nich rád zmínil, protože mám s touto firmou ty nejlepší zkušenosti. Patří k nim čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistí i žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Odstraňují nedovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, bannery ze všech prosklených ploch. A já jsem vyzkoušel jejich službu čištění fasád.

co mohu udělat s plísní

Jsem správcem budovy…

Jsem správcem budovy univerzitní počítačové studovny. Bylo načase udělat něco s naší fasádou. Samá špína a usazený prach a na jednom místě jsem dokonce viděl i plíseň. A muselo to bezpodmínečně zmizet.  A tak jsme se obrátili na úklidovou firmu, kterou jsme našli na internetu. A ti se o vše nejenom postarali, ale taky jsme se od nich dozvěděli, jak vzniká plíseň. Problém tvorby plísní na zateplených fasádách spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů, a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky tak jako u klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně.

jak zasáhnout, když se objeví píseňco udělat s plísní ve městě

A jak je známo, kde se objeví plíseň…

A jak je známo, kde se objeví plíseň, je těžké si s tím poradit. Ale samozřejmě jako každý problém i tento má řešení, a tím je jejich protiplísňový nátěr LSG. Je založen na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Tato firma realizuje své služby nejenom po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. jak vzniká plíseň

účinná ochrana proti plísním

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *