frekvencny menic a550

Vyberáme frekvenčný menič: čo všetko je potrebné zohľadniť?

Frekvenčné meniče sú zariadenia slúžiace na premenu elektrického prúdu s určitou frekvenciou na elektrický prúd s inou frekvenciou. Spravidla sú využívané pri potrebe plynulej regulácie otáčok pri asynchrónnych elektromotoroch. Aj z toho dôvodu sú frekvenčné meniče v mnohých priemyselných prevádzkach nevyhnutnou výbavou. Poradíme vám, ako si správne vybrať frekvenčný menič.

Frekvenčné meniče VYBO Electric sú vhodné pre všetky typy priemyselných prevádzok. Vyznačujú sa robustnou modulárnou konštrukciou a je možné ich presne prispôsobiť  podľa vašich potrieb. Svoje uplatnenie si nachádzajú nielen v bežných prevádzkach s elektromotormi ale aj v ťažkom priemysle. Medzi hlavné prednosti frekvenčných meničov VYBO Electric môžeme zaradiť širokú kompatibilitu, vysokú účinnosť a tiež spoľahlivosť.

Aby ale frekvenčný menič presne vyhovoval potrebám vašej prevádzky, dôležité je zohľadniť pri jeho výbere niekoľko dôležitých údajov. Pomocou nich sa zároveň ľahšie zorientujete v ponuke frekvenčných meničov a budete mať zároveň istotu, že pre svoju prevádzku vyberiete to najlepšie a najefektívnejšie riešenie.

Výber toho správneho frekvenčného meniča môže byť niekedy poriadnym orieškom. Existuje však niekoľko otázok, ktoré vás dovedú k správnemu výberu. Prvým krokom by malo byť zodpovedanie otázky: aký by mal byť výkon frekvenčného meniča? Následne je veľmi dôležité presne poznať výkon elektromotora, na ktorý má byť frekvenčný menič nainštalovaný. Pri výbere je tiež dôležité zohľadniť miesto inštalácie a najmä, na čo sa bude frekvenčný menič používať.

Tieto tri uvedené faktory sú pre výber správneho frekvenčného meniča kľúčové. Preto je dôležité si na tieto otázky čo najpresnejšie odpovedať. Vďaka nim vám budeme môcť aj my vo VYBO Electric najlepšie poradiť a pomôcť s výberom.

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *