proč plísně škodí

Na plísně je nejlepší si zavolat profesionály, domácké ošetření napáchá více škody než užitku

V rozích u stropu se mi vytvořila taková černozelená plísně. Nechápu, že zrovna v těch rozích. Ale překvapivě jen ve třech z nich. Ten čtvrtej roh je zatím čistej. Z nepochopitelného důvodu pro mě. Nějakou dobu jsem tu plíseň neřešila. Tak jsem to přecházela. Přece jen, to člověk nemá úplně na očích. Nebo nevím, kolikrát za den se člověk koukne na strop. Spíš se dívá před sebe, kde mu stojí ta televize. Ale pak mi to přece jen začalo vrtat v hlavě.

Že mi to vadí. A jak nad tím člověk pak pořád přemýšlí, už se na ten strop kouká téměř pořád. Šla jsem teda do krámu a koupila nějaké dvě chemikálie. Jedna byla ve spreji, což mi přišlo chytré. Protože na nános na stropu to bude pohodlné. A druhá chemikálie byla v láhvi klasicky. Já ji koupila pro jistotu, kdyby ta první nezabrala. Abych se pak už nemusela vracet znova do obchodu. Takže jsem si vytáhla štafle z kumbálu.

Už…

Už to byl porod. Protože byly až úplně vzadu, zaskládané vším možným. Takže už v tuto chvíli jsem byla zpocená. No, nainstalovala jsem žebřík v tom pokoji, do jedné ruky jsem vzala ten rozprašovač, druhou jsem se jistila. Musela jsem si stoupnout až na předposlední šprušli, takže nic moc jistotka. A stříkla jsem několikrát na postižené místo. V návodu bylo, že se to má nechat působit. Každopádně ani po pár dnech žádný efekt nenastal.

Tak jsem přistoupila k variantě B. Tedy použít druhou chemikálii bez rozprašovače. Což je asi větší driják. Ale to se mi na těch štaflích strašně blbě nanášelo, jak chce člověk nalít z láhve tekutinu a nanést jí na strop. A u toho se ještě držet štaflí že. No samozřejmě mi to hrklo. Takže to skončilo většinou na zemi, místo na stropě. A já to tak nějak vzdala. Po chvíli jsem si ale všimla, že mi ten sajrajt odbarvil koberec. Že na šedém koberci byly takové skoro bílé kapky a uprostřed velký bílý flek. To už jsem byla zuřivostí téměř nepříčetná. Protože plísně se stále držely a nevypadalo to, že by byly na ústupu.

No…

No nic, řekla jsem si. Co teď s tím, že. Pak jsem nějak brouzdala na internetu a mimo jiné mě napadlo kouknout na nějaké odborníky. A měla jsem štěstí v rubrice internetového fóra proč plísně škodí,  byla velmi živá diskuse o tomto problému a doporučení na firmy. Našla jsem osvědčenou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která se vyloženě specializuje na boj s plísněmi. A já těm proradným plísním ten boj osolím, to teda jo.

I když sama jsem na ně byla krátká. Ale podle mě není žádná ostuda požádat o pomoc profesionály. Spíš mě štve, že jsem to neudělala rovnou. Mohla jsem si ušetřit ty nepříjemnosti. Postup pracovníků A SERVISU byl pak následující – v prvním kroku se vrhnuli na biologické nečistoty. Ty mechanicky odstranili. Použili na to takový speciální kartáč. Je to prý z toho důvodu, protože aplikace ochranného a dezinfekčního nátěru se zásadně nesmí realizovat na zbytky sebemenších nečistot.

Následně se povrch nechal jednoduše vyschnout a poté se na něj aplikoval dezinfekční přípravek. Pak se tato účinná látka nechá 24 hodin působit. Předposledním krokem je pak volitelné sjednocení malbou. Nakonec se dává nátěr v podobě průmyslového polymeru, takzvaného LSG. Který slouží jako prevence vzniku plísní.

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *