Odstranění graffiti Brno

Odstranění graffiti z čelní strany domu potřebovalo v Brně ruce skutečných odborníků

jak odstranit graffitiNevím, jaké zkušenosti máte se sousedy vy, ale já jsem si dlouhé roky nemohl stěžovat. Žil jsem sám a navíc v paneláku. Kromě několika drobných úletů, které se zkrátka někdy přihodí, jsem měl spíše pocit, že se jedná o více než příjemné bydlení.

Potom ovšem zasáhl osud, a život samotáře mi zkřížila moje dnešní žena. Po pravdě řečeno, příliš se mi stěhovat nechtělo. Neboť v domě se mi žilo dobře, a vše jsem měl takříkajíc po ruce. Žena si však nedokázala představit, jak bychom se v tom malém dvoupokojovém bytě dokázali vejít tři. Natož časem, kdy nás bude i vícero. Pochopitelně, jednalo se o neprůstřelné argumenty. Takže jsme začali s hledáním nového bydlení.

V určitém směru jsme měli usnadněnou volbu, neboť ani jednoho z nás nelákala novostavba. Pátrali jsme proto po bytě nebo domě, kde by už byly patrné roky i ruce člověka. Určitou dobu nám to trvalo, ale nakonec se vše podařilo. Zmocnil se nás nepopsatelný pocit, že ta naše největší výhra na světě dostala své jméno – náš první společný byt.

Byl…

čím odstranit graffitiByl to dům, lépe řečeno domek v širším centru města, který byl kdysi součástí dělnické kolonie. V dnešní době ovšem tyto domky, resp. čtvrť, získala punc skvělého bydlení na parádním místě.  Měli jsme vlastně obrovské štěstí. Neboť získat střechu nad hlavou v této krásné lokalitě byl skutečně dar přímo z nebe.

Dokonce nebylo zapotřebí žádných velkých stavebních zásahů. Takže jsme se stěhovali téměř za pochodu. Přece jenom se nyní ještě vrátím k tématu sousedé. Kolem nás žili většinou mladé rodiny, i když zde samozřejmě bydlely i starší páry. Na ulici byl spíše až lenivý klid, a tak jedinými, kdo občas způsoboval rozruch byli dva bratři, kteří bydleli zhruba ve třetím domě od nás.

Rádi se shlukovali – zejména večer se svou partou, rušili noční klid i dlouho po půlnoci, přičemž se tvářili že jim patří nejen tato čtvrť, ale snad i celé město. Prostě tito „chlapi“ těžce zápasili s pubertou, která je stále ještě na hlavu porážela, a dál je tak držela pod krkem…

V podstatě…

přípravky na odstranění graffitiV podstatě jsem to chápal, neboť tím si musí asi projít každý. Jednoho krásného rána se můj příliš liberální pohled na tuto pubertální partu zcela „vypařil,“ a to i s tím mým oblíbeným rčením – co s tím nadělám… Navíc mám pevný pocit, že se ke mně už nikdy nevrátí! Vyšel jsem totiž toho rána před dům a chtěl nastoupit do auta.

To co jsem během okamžiku spatřil, mi doslova vzalo nejen slova, ale i dech! Celá jedna strana ulice, tedy domov kam patřil i ten náš domek, byla postříkána černou a stříbrnou barvou, přičemž těch několik slov, které tvořily nápis – slušní lidé na veřejnosti rozhodně nepoužívají.

Pominu nyní viníky i způsob jak se na ně přišlo, včetně povinnost rodičů zaplatit náklady na vyčištění všech fasád. Firma, která fasády domků čistila sice udělala své, ale mnozí z nás vůbec nebyli spokojeni. Graffiti na mnoha místech prosvítalo, fasády nevypadaly vůbec dobře a nervozita v ulici stoupala, neboť domy z dálky vypadaly zpustle a ponuře.

Jednoho…

antigraffitová ochranaJednoho večera ve mně naplno „bouchly saze,“ a tak jsem začal intenzivně pátrat po schopné firmě. Která by to prokleté graffiti poslala expresní rychlostí na onen svět, a nám všem opět dopřála skutečně čistých fasád – včetně opětovného příjemného pocitu z bydlení.

V této – stále narůstající beznaději jsem usedl k počítači, a začal s buldočím zaujetím hledat na webových stránkách kvalitu, vstřícnost a skutečný profesionální přístup. Ani jsem nepředpokládal, že to půjde tak rychle. Jak minuty plynuly – stále častěji se přede mnou na monitoru  objevovalo jméno úklidové a čistící společnosti A SERVIS LIPKA.

Společnost disponovala skutečně značným množstvím kladných recenzí, odkazů a poděkování od širokého spektra klientů. Ať už se jednalo o různé společnosti, domácnosti, jednotlivce nebo státní instituce. Všichni hýřili spokojeností s odvedenou prací, jejich seriozním přístupem, konečnou kvalitou a celkovou firemní kulturou.

V pracovním…

jak vyhrát nad vandalyV pracovním životě jsem vždy vyznával profesionalitu. Takže mne tyto výsledky vyhledávání potěšili. Navíc, potřebných informací jsem na webu našel skutečně velké množství. Takže jsem si už snadno odvodil, že se jedná o společnost, která si dokázala u zákazníků vybudovat svým vlastním úsilím skvělé jméno a velký odborný kredit.

Nebylo proto vůbec těžké zjistit, že společnost Odstranění graffiti Brno, A SERVIS LIPKA má ve svém portfoliu skutečně širokou paletu úklidových a čistících služeb. Na čelním místě jasně figuruje i oblast odborné prevence, ošetření, čištění a likvidace graffiti. Tato společnost se již mnoho let věnuje jejich úspěšnému odstraňování a realizuje antigraffitové nátěry a nástřiky.

Kromě těchto vysloveně povzbuzujících zpráv jsem také zjistil, že úklidová a čistící společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., odstraňování graffiti a antigraffitová ochrana Brno dlouhodobě organizuje a realizuje program s názvem Systém čistých budov. Tento program zahrnuje nejen úspěšnou a účinnou prevenci včetně antigraffitové ochrany. Ale též unikátní proces flexibilního odstraňování graffiti, a to dle jasně daných smluvních podmínek.

Odbornou…

kdo nám odstraní graffitiOdbornou praxí důkladně prověřenou a oceňovanou metodu čištění a ochrany fasád, tak úspěšně pečetí spokojenost klientů. Přesto firma A SERVIS LIPKA neustále zlepšuje  své originální know-how a posouvá hranice kvality. Přičemž využívá nejmodernější techniku a účinné chemické prostředky. Samozřejmě, to vše stabilním způsobem zastřešuje vlastní tým odborně vyškolených a zkušených specialistů, bez kterých by sebedokonalejší technika ani chemie nic nezmohla.

Za dlouhou dobu své profesionální činnosti si společnost osvojila celou řadu důležitých zásad a technologických východisek. Které ji umožňují dosahovat těch nejkvalitnějších výsledků. Za všechny ostatní poslouží několik příkladů. Při čištění přírodních materiálů, jakými jsou například žula, mramor nebo kámen dochází k zásadním problémům. Agresivní sprejová barva se totiž dokáže dostat až do samotné struktury nerostu.

Nejlepším řešením takto vzniklé situace je specializovaná firma. Která dokáže takto poničenou plochu citlivě a odborně ošetřit. Povrch se tedy musí postupně krystalizovat – to znamená velmi opatrně zabrousit, a to tak dlouho, dokud není povrch kamene opět čistý.

Nebo…

cena odstranění graffitiNebo jiný příklad. Pokud se tedy čistí klasická fasáda nebo strukturovaná omítka – je třeba počítat s tím, že se při čistící činnosti zároveň odstraní i část původní fasádní barvy. Graffiti se v tomto konkrétním případě maximálním způsobem rozbrousí, a to na úroveň nejasného stínu. Takto ošetřené místo je následně zatřeno předem namíchanou barvou, která se svým odstínem nejvíce přibližuje originálu původní fasádní barvy.

Často se však stává, že se klint v první fázi šoku a rozčilení – rozhodne graffiti zlikvidovat okamžitě a na vlastní pěst – bez odborné konzultace. Tímto unáhleným přetřením barvou ovšem začne graffiti velice brzy a stále intenzivněji prosvítat, až se opět „v plné kráse“ vynoří na povrchu. Takže skutečně jedinou cestou jak se graffiti zbavit, je přímá a účinná pomoc skutečných profesionálů.

V této souvislosti je nutné zmínit se i o některých dalších detailech. Odborná technologie společnosti A SERVIS LIPKA, která řídí celý proces odstraňování graffiti a antigraffitové ochrany – nedovoluje tuto činnost v případech, kdy venkovní teplota klesne pod +10° Celsia. I z tohoto důvodu je kvalitním řešením účinná antigraffitová ochrana, která se stala nepropustnou bariérou před dalšími stupidními pokusy sprejerů. Speciální, přitom prakticky neviditelná vrstva navíc chrání fasádu i před běžným znečištěním, které plyne z ovzduší v podobě smogu a spadu. Spolehlivě zabrání, aby mohla proniknout přímo do omítky.

Další…

kvalitní odstranění graffitiDalší, pro klienty určitě přínosná informace spočívá v tom, že společnost A SERVIS LIPKA v rámci svého programu Systém čistých budov – poskytuje klientům nejen rychlé a účinné odstranění graffiti, včetně antigraffitového nátěru, ale promtním způsobem zrealizuje akutní údržbu poškozených ploch.

Tento zmiňovaný systém prevence a čištění, se na úklidovém trhu služeb opravdu velmi dobře osvědčil a je mimořádně úspěšný. Pouze pro ilustraci. Pokud byla již vyčištěná fasáda ošetřena antigraffitovým nátěrem – případné další výtvory graffitových vandalů budou odstraněny za podstatně nižší cenu, než-li při při prvním ošetření postižené plochy, která ještě byla bez antigraffitové ochrany.

K samotnému procesu nanášení antigraffitového nátěru. Antigraffitovou ochranu AGO je možné nanést na různé druhy povrchů, včetně plastů. Na hladké omítky je obvykle nezbytné nanést tři vrstvy. Pokus se ovšem jedná o pórovité nebo nerovné fasády, je třeba tento odborný postup opakovat šest až dvanáctkrát.

Zmíněné…

odstranění graffiti z cihelZmíněné služby společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o., likvidace graffiti a aplikace antifraffitové ochrany jsou vhodné zejména na fasády budov a objektů, které se stávají častým cílem bezohledných sprejerů. Antigraffitový nátěr AGO je rovněž velice spolehlivou a účinnou ochranou objektů, které jsou v blízkosti dálnic nebo frekventovaných silničních tahů.

Pokud společnost A SERVIS LIPKA zrealizovala klientovi antigraffitový AGO nátěr, vzniká automaticky smluvní záruka, která garantuje na daném místě v České a Slovenské republice, nebo také v Rakousku – likvidaci nových graffiti do dvou týdnů. Plně se potvrdilo, že pokud je graffiti odstraněno rychle – sprejeři zrovna tak rychle zjistí, že se jim jejich snaha rozhodně nevyplatí. A jednou provždy opouští tato svá teritoria…

Zkrátka a zcela otevřeně – když jsem se na webu dopracoval k těmto konečným informacím, bylo mi úplně jasné, že oslovím právě firmu A SERVIS LIPKA. Dostatečným způsobem mne přesvědčila nejen dlouholetá tradice a kvalita poskytovaných služeb, velmi sympatický profil samotné firmy a její přístup ke klientům. Rozhodující je ovšem ta správná a smysluplná myšlenka – zákazník stojí v centru dění a všechno se „točí“ právě kolem něho!

Zcela…

snadné odstranění graffitiZcela pochopitelně a logicky tyto charakteristiky začaly dotvářet i můj první telefonát do společnosti A SERVIS LIPKA. Mladá žena na druhé straně telefonu byla velice příjemná, vstřícná a na každou moji otázku znala přesnou odpověď. Velice fundovaně mi poradila ohledně postupu, termínu a možnostech, které jsou pro klienty této firmy připraveny.

Prvním, nazvěme jej spravedlivě – problémem z mé strany – byla volba termínu. Jelikož v rámci pracovního týdne to mám často složité s volným časem, zeptal jsem se přímo, zda-li by byla reálná sobota dopoledne, popřípadě jiná kombinace víkendových dní.

Slečna mě však příjemně překvapila samozřejmým sdělením, že pro společnost A SERVIS LIPKA jsou taková přání klientů úplnou samozřejmostí. Z jejich strany jsem mohl okamžitě počítat s nejbližší sobotou. Byl jsem doslova zaskočen a velice příjemně vyveden z míry. S naprostou samozřejmostí v hlase mi oznámila informace, které jsou pro každého klienta nesmírně důležité. Přitom klient musí ve většině případech počítat s tím, že zkrátka firmy tuto možnost neakceptují. Celý příjemný rozhovor mne tak pouze utvrdil v myšlence, že jsem svolil skutečné špičkové profesionály.

Po…

odstranění graffiti z fasádyPo telefonickém rozhovoru jsem tak již v pohodě čekal na další kroky ze strany společnosti.  Hned následujícího dne jsem obdržel e-mailem zprávu, kde jsem našel všechny potřebné informace o objednávce – cenovou kalkulaci, postup jejich práce, a samozřejmě potvrzený sobotní termín.

Pravda, cenově jsou služby A SERVIS LIPKA o nějaký ten kousek výše, než-li u nejbližší konkurence. Ale já nejsem typ člověka, který by chtěl šetřit na nesprávných místech. Navíc po zkušenostech s předchozí úklidovou firmou, jsem již rozhodně nemínil prožívat další nepovedenou anabázi s likvidací graffiti v naší čtvrti. Kvalita a preciznost provedení musí být cenově rozlišena – to je pro mne jednoznačně spravedlivé pravidlo!

Následně jsem tedy všechny informace společnosti A SERVIS LIPKA potvrdil, a to se skutečně velikou úlevou. Celý problém na našem domě jsem tímto předal do kompetence kompetentních…

Čas…

jak chránit dům před vandalyČas do soboty uběhl doslova jako jízda expresním vlakem. Je sobota, devět hodin dopoledne – přesně dle dohody – stojí sympatická dvojice odborníků A SERVIS LIPKA před naším posprejovaným domem.

Již na první pohled bylo patrné, že v autě se nacházelo vše potřebné pro jejich odbornou činnost. Celou fasádu si ovšem předem pečlivě a detailně prohlédli, aby měli zcela jasno o tom, co vše je vlastně čeká. Svým profesionálním přístupem pouze potvrdili, že jejich jistota a každý pohyb pramení z množství praktických zkušeností, jak si co nejefektivněji poradit s likvidací graffiti a následným ošetřením.

Po chvíli se již oba začali připravovat na samotné čištění fasády. Sehranost této dvojice profesionálů musí každého člověka potěšit. Opět to ve mně vzbuzovalo ten příjemný pocit správné volby, dobré finanční investice a jistoty, že vše završí kvalitní a úspěšný závěr.

Přesnými…

levné odstranění graffitiPřesnými pohyby a s pomocí chemických pomocníků začali se systematickým odstraňováním těch absurdních a nesmyslných čmáranic na zdi. S neutuchající rozvahou a detailním přístupem ke každému milimetru postižené plochy, se jim očividně dařilo ty stříbrné a černé fleky precizně likvidovat. Nakonec jsem mohl na fasádě spatřit pouze jakési neurčité stíny, které se již rozhodně graffitovým obrazcům nepodobaly.

Tito skuteční odborníci ze společnosti A SERVIS LIPKA následně fasádu přetřeli speciálně namíchanou barvou, která byla prakticky k nerozeznání od originálu. Po dostatečném vyschnutí ošetřované plochy, následovala aplikace antigraffitového nátěru AGO. Na naší těžce zkoušené fasádě, tak byla těmito profesionály vytvořena účinná, vlastně neviditelná a přitom spolehlivá bariéra proti dalším sprejerským pokusům.

Jak mi řekl jeden z těchto odborníků – nátěr AGO bude od této chvíle pro vaši domácnost pevnou zárukou, že případné další graffiti bude odstraněno velmi jednoduše, rychle a navíc zcela bez stresu. Společnost A SERVIS LIPKA vám garantuje, že má s takto ošetřenými fasádami již více než dvacetiletou zkušenost. Pravdivost těchto slov oceňují nejen u nás doma, ale také v zahraničí.

Na konci…

sprejeři opět zaútočiliNa konci sobotní, velice úspěšné mise s firmou A SERVIS LIPKA jsem s neskrývanou radostí oběma pánům poděkoval. Neboť výsledek jejich práce snesl ta nejpřísnější kritéria. Proto zcela zaslouženě a bez zaváhání lze na jejich adresu připsat ta nejvyšší ohodnocení. Fasáda nyní vypadá skvěle, prakticky jako „fungl nová,“ a mne zcela uklidňuje skutečnost, že je od dnešního dne pod plnou ochranou speciálního nátěru, a zároveň také firmy se skutečnými odborníky a profesionály!

Podařilo se nám tedy zlikvidovat nejen ohyzdné graffiti na našem domě, ale zároveň i případnou budoucí hrozbu. To je pocit, který člověka nesmírně uklidňuje. Zcela zodpovědně a velice rád vám proto špičkově kvalitní služby společnosti A SERVIS LIPKA doporučuji. Práce takových profesionálů je nejen o kvalitě, ale také o lidském přístupu, úsměvu a ochotě pomáhat zákazníkovi vždy naplno

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *