Praha 9 Koberce, čištění

Jak nejlépe vyčistit mastné skvrny z koberce

strojové čištění kobercůCelkem snadno se může stát, že si znečistíme koberec. Může se to totiž stát kdykoliv, ikdyž to zrovna třeba vůbec nečekáte. Skvrny to mohou být jakéhokoli druhu káva, červené víno, ale třeba i mastnota. Jak si poradit s nepříjemnými mastnými skvrnami na koberci si řekneme v tomto článku.

Nejdůležitější radou je nenechat mastnotu v koberci zaschnout. Ideální je se skvrnou zatočit ihned po neštěstí, které se stalo. Nejlepším způsobem je použít velmi savý hadřík, kterým začnete mastnou skvrnu vysušovat. Důležité je postupovat vždy od okraje skvrny aby se nezvětšovala a více nerozpíjela. Nikdy koberec hadříkem nedřete, ale jen jemně podupávejte skvrnu směrem od okrajů ke středu.

Dobré…

Dobré je také případně použít speciální čisticí prostředek, nikdy jej však nenanášejte rovnou na koberec, ale prvně na hadřík, kterým koberec čistíte. hloubkové čištění kobercůNa mastné skvrny je nejlepší použít benzín, ale s benzínem velmi opatrně, jelikož se jedná a vysoce hořlavou tekutinu. Vždy po použití benzinu opatrně místo perfektně vysušte vatovým kosmetickým tamponkem. Opět nedrhněte, ale ťupkejte.

Jakmile skvrna zmizí očistěte místo vodou a koberec pořádně vysušte. Pokud by se skvrna nechala dlouho vlhká mohly by vzniknout nevzhledné skvrny – mapy kdy okraje map by byly tmavěji zabarvené. Následně omyté místo koberce nezatěžujte a nechte pořádně vyschnout za přístupu množství vzduchu aby nevznikaly plísně.

I když je tento postup poměrně snadný a efektivní může se stát, že skvrny budou přetrvávat. Nebo v případě velkých skvrn je lepší se do domácího čištění vůbec nepouštět. Na našem trhu je velké množství profesionálních čisticích společností jako například Praha 9 Koberce, čištění,  kteří se o znečistěný koberec dokáží naprosto perfektně postarat. Navíc zrovna s touto firmou je naprosto perfektní domluva. Snaží se vždy každý problém vyřešit co nejdříve v rámci svých a klientových možností. A svoji práci dělají opravdu pečlivě což je vidět hned na první pohled ihned po dokončení jejich práce. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *