Umývanie okien Bratislava

Výškové umývanie okien a zimných záhrad bez rizika. Práce vo výškach Bratislava

S manželkou už máme za tie roky čo-to za sebou, ale vždy sme mali aj máme na mnoho vecí rovnaké alebo veľmi podobné názory. A nešlo iba o dobrý film alebo obľúbenú značku vína. Ešte keď sme iba spolu chodili a nesmelo plánovali budúcnosť, padlo pevné rozhodnutie, že raz budeme žiť v našom rodinnom dome. Od začiatku bolo obidvom jasné, že jednoduché to nebude. Po vreckách sa nám žiadne zbytočné peniaze nepotulovali, ale našťastie, každý z nás má tvrdú hlavu, takže na ceste k rodinnému domu sa nám postupne darilo prekonávať malé i tie väčšie prekážky. A keď sa to aj občas niekde zaseklo, pomohla práve tvrdá hlava. To viete, začať podnikať, mať rodinu a popritom stavať dom, to ani zďaleka nepripomína letné ráno. Umývanie okien Bratislava.

umývanie okien Bratislava pre firmy, rodinné domy

Takže to trvalo o niečo dlhšie…

Takže to trvalo o niečo dlhšie, ale vešať sme sa kvôli tomu nechystali. Nakoniec, keď tak o tom premýšľam, niektoré prestoje a meškania v pláne stavby, mali vlastne náš rukopis. Napríklad to dizajnové interiérové schodisko. Vskutku sa vydarilo. Je krásne, elegantné a nesmierne pôsobivé. My sme však chceli, aby stena vedľa schodiska nebola len taká obyčajná, ale aby ju tvorila jednoliata sklenená plocha. Architekt sa ticho vytešoval, stavbyvedúci hlasno škrípal zubami a bankový účet sa hlučne prehol, no mali sme, čo sme chceli. Stena z modro-zeleného tónovaného skla bola jedinečná a celý dom získal úplne nový charakter. Efekt fungoval zvonku aj zvnútra, takže náš neveľký dom sa v záplave tých väčších vôbec nestratil. A keď sa do steny oprelo ranné slnko a my sme náhodou mali možnosť spoločne raňajkovať, bola to radosť na celý deň.

Umývanie okien – Výškové práce

Napokon všetko dobre dopadlo. Nový dom sme časom premenili na domov a deti aj my sme v ňom krok za krokom nachádzali svoje zázemie a inšpriráciu. Človek sa vlastne nestačí diviť, aké môže byť také zabývanie sa náročné. Každý si potrebuje na novom mieste vyšlapať svoje cestičky, nájsť svoje kúty, a pritom si dennodenne privykať na neznáme výhľady z okien, prekvapivé miesta kľučiek na dverách, inak padajúce svetlo na milované tváre v nezažitých priestoroch. Umývanie okien Bratislava.

Samozrejme, túto ťažko popísateľnú poetiku

Umývanie výškových budov - Práce vo výškach

Samozrejme, túto ťažko popísateľnú poetiku veľmi rýchlo vystriedali celkom všedné starosti a naučený rytmus rodinného organizmu. A tak sme už po niekoľkých týždňoch riešili prvé rozbité okno u susedov, bezmála pripálený obed alebo malú family hystériu, keď sa nám podarilo všetkým zaspať, a to ako na povel. Čo vám budem rozprávať. Žili sme nakoniec tak ako každý, aj keď vo vlastnej, a snáď trochu inak vyzerajúcej krabici. Lenže aj tá sa musela pravidelne udržiavať, čistiť a upratovať. Raz viac, inokedy menej. A niekde tu sa k nám – v opačnom garde – vrátilo rozhodnutie, mať na svojom dome elegantnú a originálnu stenu zo skla.

Čistiace práce vo výškach‎

Iste, romantiky a krásnych svetelných zážitkov, ktoré podchvľou zaplnili interiér generovala nespočet, no umývať a udržiavať tú krehkkú, modro-zelenú plochu, nebola žiadna zábava. Spomienka na manželkin prvý pokus poumývať ju, ma straší dodnes. Hore, po dvojitom hliníkovom rebírku to ešte išlo, no aj tak s námahou vyčistila asi dve tretiny steny. Zvyšok sa snažila dosiahnuť vlhkým mopom na dlhej násade, ale na to už som nemal nervy. Odvtedy som mával v referáte našu stenu ja, občas so synovou snaživou pomocou. Po pravde, čistá bola skôr pre nás, no v skutočnosti sa tak len tvárila. Raz, z vlastnej inicitatívy, som žene navrhol, žeby sa hádam konečne vyplatilo pozvať dajakých profíkov, lebo my na tú stenu jednoducho nemáme. Napodiv, nebola proti a nechala ma konať.

Keďže chlap o upratovaní veľa nevie…

Umývanie výloh, odstraňovanie fólií a polepov

Keďže chlap o upratovaní veľa nevie, zapol som počítač a do vyhľadávača zadal zopár slov, ktoré ma v téme mohli zorientovať. Hľadanie viedlo k firme, ktorá upratuje, čistí okná, ale má dostatok skúseností s umývaním okien vo výškach. Na monitore mi vybehlo viacero možností, ale najviac ma zaujala upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., umývanie okien Bratislava. Firma na webe ponúkala skutočne širokú paletu služieb v segmente upratovania, vrátane výškových čistiacich prác, no jej zaujímavý profil zároveň sprevádzalo množstvo kladných ohlasov, poďakovaní a recenzií, ktoré svedčili celkom jednoznačne. Prestal som ďalej hľadať a rozhodol sa pre A SERVIS LIPKA.

Ako umyť okná po stavbároch

Vlastne ma ani neprekvapilo, že telefonát bol zdvorilý, ústretový a slečna veľmi milá. Prakticky okamžite sme boli dohodnutí. Cena za služby zodpovedala mojim predstavám, termín dokonale vyhovoval, a tak som obratom dohodol umytie okien v celom dome, nech to máme z jednej vody načisto. Trojica pánov z A SERVIS dorazila podľa dohody, usmiata a dobre naladená. Myslím, že aj to podstatným spôsobom svedčí o profile firmy a jej kultúre, tým skôr, že svojim spôsobom ide o vstup do súkromia. Zamestnanci však boli dokonale pripravení. Všetky okná aj sklenenú stenu si podrobne prezreli, pripravili náradie, vybavenie i čistiace prostriedky a mohli začať. Umývanie okien Bratislava.

Ešte na začiatku sa ma však slušne spýtali…

Zimné záhrady, skleníky, okná-umývanie, čistenie

Ešte na začiatku sa ma však slušne spýtali, či si nebudeme želať aj nano inpregnáciu tej našej sklenenej steny. Ušetríme si vraj ďalšiu prácu, čas, peniaze a sklo tak vydrží oveľa dlhšie čisté. Keďže som ale na tom nebol s manželkou vopred dohodnutý, poďakoval som s tým, že sa dohodneme zrejme nabudúce. Pracovníci A SERVIS LIPKA sa teda pustili do čistenia a prvé, čo mi utkvelo v pamäti, bola ich dokonale zladená súhra, profesionálny prístup a praxou poznačené pohyby. Nič nerobili náhodne, všetko mali hlboko v krvi a každý, aj ten najmenší detail, bol dokladom ich odbornosti. Som síce chlap, ale od mala som nesmiere rád pozoroval ľudí, ktorí svoju robotu zvládajú precízne a s bravúrou.

Umývanie okien vo výškach pomocou horolezeckej techniky

Muži s prácou skončili pomerne rýchlo. Svojim spôsobom ma to trochu prekvapilo, ale okná, a najmä stena svedčili o niečo inom. Všetky naše sklá boli výnimočne čisté, leskli sa, ba žiarili, pričom ste na nich – aj pri nefalšovanej snahe – nenašli ani náznak šmuhy, fľaku alebo dajakej zabudnutej nečistoty. Pochopiteľne, že manželka po návrate z práce emóciami nijako nezakrývala svoj odbornejší, ženský pohľad. Vzápätí sme začali obaja ľutovať, že sme nepristúpili na prvotnú ponuku nano impregnácie, mohli sme mať jedným vrzom vyriešenú ďašiu údržbu našej sklenenej steny. Ešte teraz sa musím usmiať nad tým, čo nám vtedy spolu pritrafilo. Pokúšalo ma, že to vyslovím nahlas, no ješitnosť a opatrnosť ma brzdili. Chcel som navrhnúť, aby sme čistenie okien a steny odovzdali do rúk A SERVIS, lebo naša snaha na profíkov nemá.

umývanie okien cena bratislava

No v tom istom zlomku sekundy…

No v tom istom zlomku sekundy sa ozvala žena. Vraj, čo keby odteraz naše okná a stenu, čistila len firma A SERVIS LIPKA? Takmer som vybuchol smiechom, ale zvládol som dekórum a veľmi rád s názorom ženy súhlasil. Myslím, že to bolo veľmi dobré rozhodnutie. Napokon, o tri dní nás dvaja páni z A SERVIS návštívili znovu, aby ošetrili sklenenú stenu nano impregnáciou. Bez dlhých rečí musím konštatovať, že tá technológia funguje na jednotku. Keby ste chceli získať s kvalitnou, precíznou a profesionálnou prácou firmy A SERVIS LIPKA aj vlastnú, a len tú najlepšiu skúsenosť, môžem vám ich služby len a len doporučiť. Pre viac informácií si ale pokojne môžete zvoliť web stránku a-servislipka.cz, a určite mi radi dáte za pravdu. Umývanie okien Bratislava.

 

 

Related Post

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *